Českí Ohm Square sa vracajú s Resist Dance EP a krásnymi klipmi.


Od vydania albumu Taking Shape ubehlo už viac ako päť rokov a v tábore Ohm Square došlo k niekoľkým zmenám – tie sú však predzvesťou vecí budúcich. Ohm Square momentálne fungujú iba ako duo Jan Čechtický a Charlotte Fairman, doplnené (nie len koncertným) hosťom Mirkom Lackom.

V tomto zložení usilovne pracujú na piatom (zatiaľ nepomenovanom) albume, ktorý by mal vyjsť na jeseň tohto roku. Predzvesťou mu bude trojskladbové Resist Dance EP. To je dostupné na digitálnych platformách. Nový materiál je zahalený do melanchólie a potemnených elektronických plôch, nad ktorými vyčnieva nezameniteľný vokál Charlie One – opäť sa tak dočkávame posuvu do nových zvukových rovín, ako už sa u Ohm Square stalo dobrým zvykom.

EP sa dočká i svojej vizuálnej stránky. Ku každej skladbe vznikne samostatný videoklip, vždy od rôzneho režiséra. Týchto nezvyčajných úloh se ujali Jan Šíma, Jan Drozda a Michal Pekárek. Ako prvé sa von dostalo video k singlu Sweet Love. V týchto dňoch nasleduje nádherný klip k singlu Humanic s mrazivými scénami z Islandu. Resist Dance si môžete kúpiť za 55 českých korún tu.

https://www.facebook.com/pages/Ohm-Square/286461354711791?fref=ts
http://www.ohmsquare.com
http://www.starcasticrecords.cz
http://www.deadred.sk